Byt pani starostky

Asi nie je žiadnym tajomstvom, že naša pani starostka býva spolu s manželom a rodinou v takzvanom obecnom nájomnom byte, ktorý jej bol pridelený ešte za bývalého starostu.

Po voľbách v roku 2018 viacerí obyvatelia riešili, prečo sa bytu manželia Tulekovci nevzdajú a neuvoľnia miesto iným Rusovčanom v poradovníku, ktorí takýto byt skutočne potrebujú a nevedia platiť trhový nájom. Príjem starostky sa totiž pohy- buje v tisícoch a jej manžel zubár má taktiež nadštandardný príjem.

Nájomné byty v Rusovciach sa v zmysle zákona i VZN prideľujú losovaním a rovnako tak na základe výšky príjmu, aby takúto možnosť nezneužívali nadpriemerne zarábajúci ľudia.

V prípade starostky sme vedeli, že má spolu s manželom rozostavaný dom, a tak si mnohí povedali, že sa zrejme presťahujú, keď dostavajú. Hoci morálne by bolo na mieste spraviť tak po nástupe na post starostky.

No ako sme sa vďaka vám dozvedeli, pani starostka sa obecného nájomného bytu nevzdala ani po uplynutí nájomnej zmluvy, čo bolo začiatkom roka 2022. Zmluvu si sama sebe opätovne predĺžila na ďalšie tri roky (viď foto nižšie). A to napriek tomu, že podľa katastra nehnuteľností dostavala a skolaudovala rodinný dom minulý rok (2021).

Medzi oprávnené osoby na užívanie obecného nájomného bytu navyše okrem manžela a svojich detí pripísala aj istú Ing. Martu Henčelovú.

Nie je podstatné, o koho z rodiny starostky ide, ale máme za to, že ak dotyčná pani chce bývať v Rusovciach, tak by sa mohla nasťahovať do jej nového rodinného domu, ktorý je isto priestrannejší. Alebo ide len o prihlásenie trvalého pobytu tesne pred voľbami…?

Prejsť na začiatok