Čo nové so skateparkom

Viacerí sa ma pravidelne pýtate, kedy už bude skatepark, o ktorom sa písalo ešte pred voľbami.

Pravda je taká, že čo som mohol, to som vo veci spravil. Pozemok pri otočisku autobusov – namiesto bývalých stavebnín, sme ako MČ prenajali od ŽSR ešte za minulého vedenia. V miestnom zastupiteľstve som presadil finančnú podporu na tento projekt. Na vlastné náklady sme ako OZ Rusovčan tento pozemok vyčistili a keďže nové vedenie v tomto projekte nijak nekonalo, dali sme tiež z vlastných zdrojov vypracovať projektovú dokumentáciu skateparku k stavebnému povoleniu. 

Projekt hotový, peniaze schválené, ale…

Projekt som odovzdal na jar starostke a zastupiteľstvu, aby sa dali vybavovať povolenia a nestrácal sa čas. Tiež som náš projekt odprezentoval pracovnej skupine, teda poslancom. V rozpočte MČ sú vyčlenené peniaze na budovanie skateparku už druhý rok po sebe a navyše som mal na tento rok schválenú poslaneckú prioritu 20.000 eur na dobudovanie ihriska, ktoré mi schválilo mestské zastupiteľstvo. Dokonca sa hlásia aj sponzori a ľudia, ktorí by radi vlastnoručne pomohli pri výstavbe.

Žiaľ, do dnešného dňa naša pani starostka nespustila stavebné konanie, čo inými slovami znamená, že finančné prostriedky z mesta nám takmer prepadli. Pozemok je dnes znova zarastený a opäť na ňom vznikajú čierne skládky. Šťastie v nešťastí je aspoň to, že som sa dohodol s primátorom Vallom na tom, že financie viazané na tento projekt nám presunú na budúci rok. Bohužiaľ, to ale znamená ďalšie hlasovanie mestského zastupiteľstva, a teda nie celkom istý výsledok, či tieto peniaze aj reálne získame.

Môže vyjsť práca s odborníkmi nadarmo?
Projekt skateparku pritom pripravovali chalani z Asociácie skateboardistov na Slovensku, čo je záruka naozaj dobrého riešenia tohto ihriska, ktoré tiež počíta s využitím nielen skateboardov, ale aj bicyklov, korčúľ či kolobežiek. Napriek tomu sa vedenie našej MČ takmer pol roka snaží spochybňovať tento projekt. Až na ostatnom miestnom zastupiteľstve sme sa dozvedeli, že len pár dní pred zasadnutím zastupiteľstva sa pani starostka stretla s projektantmi a údajne dohodla nejaké zmeny v projekte. Čo v zásade nie je žiaden problém, len sa pýtam, prečo až po dvoch rokoch? A prečo sme nemohli byť pri tom? Veď o tom projekte vieme skutočne najviac. Riešili sme na tom pozemku každý detail a navyše sme ten projekt aj zaplatili z vlastného. Možno by sme vedeli opäť pomôcť.

Mrzí ma to, ale mne a mojim kolegom neostáva nič iné, len čakať a dúfať, že sa naša pani starostka predsa len do nášho skateparku pustí. 

Prejsť na začiatok