Musíme si pomáhať

Vzhľadom na váš stále väčší dopyt po faktických informáciách o dianí v Rusovciach, sa vám po dlhšom čase prihovárame opäť a od tejto chvíle to budeme robiť pravidelne. Ako tomu bolo aj v minulosti.

Aj my sme mali úplne iné predstavy o tom, ako bude vyzerať rok 2020. Plánovali sme stretnúť sa s vami na našich akciách, ktoré sme chceli zase posunúť o krok vpred. No v súčasnosti už vieme, že nám nebude umožnené vidieť sa ani na Vianočnom trhu Rusovčan, ani na Plese Rusovčan. Napriek tomu sa snažíme byť tam, kde vieme pomôcť a inak tomu nebolo ani po vypuknutí pandémie. Nie sme lekári, policajti, učitelia ani poštári, ktorých povolania patria v priebehu tohto roka medzi tie, ktoré treba oceniť najviac. Ale žijeme tu medzi vami a vždy sa snažíme pomôcť ako vieme. Keďže po vypuknutí pandémie bol aj v Rusovciach nedostatok rúšok, a to najmä tých detských, tak sme ich stovky nechali vyrobiť a osobne sme ich rozniesli priamo vám do schránok podľa požiadaviek obyvateľov. 

Mestský poslanec Rado Jenčík zabezpečil 100 litrov dezinfekcie, ktorú venoval vedeniu našej mestskej časti. Spoločne s kolegami poslancami – Ferom Lošonským, Radom Jenčíkom, Petrom Filagom sme pred obnoveným začiatkom školského roka venovali vedeniu našej MŠ a ZŠ dezinfekciu, ochranné rúška, bezdotykový stojan na dezinfekciu a aj niečo sladké pod zub, keďže sa nastupovalo do školy práve na MDD. 

Bude aj tradičný kalendár

No a v neposlednom rade pre všetkých Rusovčanov už teraz pripravujeme nový kalendár Rusovčan na rok 2021, ktorý si už tradične nájdete vo svojich schránkach. A nielen to. Tých noviniek, ktoré pre vás chystáme, bude viacero. Určite sa máte na čo tešiť.

Na záver chcem touto cestou poďakovať všetkým Rusovčanom, ktorí sa nám sami hlásia, pretože sú ochotní pomôcť ostatným, slabším. Napríklad ísť nakúpiť našim starším spoluobčanom. A tak, ak máte nápady, kde vieme byť v týchto neľahkých časoch nápomocní, alebo potrebujete s niečim pomôcť aj naďalej sme tu pre vás a vítame každý jeden podnet.

Prejsť na začiatok