Nepotrebujeme šetriť?

Informovali sme vás o tom, že naša MČ podpísala zmluvu na zakúpenie mobilnej aplikácie SOM, určenú na informovanie občanov.

A to je v poriadku. Problém ale nastáva v tom, že aplikácia bola zakúpená na sedem rokov, za sumu 450 eur mesačne. A to napriek tomu, že viaceré MČ, napríklad aj susedné Jarovce, platia za podobnú službu, teda aplikáciu, len od inej firmy, 30 eur mesačne! Navyše, Jarovčania sú s ňou spokojní. V prípade tej našej obecnej aplikácie sa nám nepozdávala ani cena presahujúca 5000 eur ročne, ani dĺžka trvania podpisu zmluvy na 7 rokov. Všetko má totiž časom tendenciu zlacnieť, a preto väčšina mestských častí Bratislavy podpísala tieto zmluvy na aplikácie iba na jeden rok.

A o čo sme my horší, ako bohaté mestá…

Krátko na to, ako sme vás o tejto zvláštnej investícii informovali, sme sa dozvedeli, že starostka vyrokovala zľavu na mesačnú splátku. Tak sme sa pozreli na zmluvu našej MČ na aplikáciu ešte raz a porovnali podmienky a platby iných MČ ešte raz. Takže na základe nášho minulého článku už neplatíme 450 eur za mesiac, ale „len“ 420 eur mesačne. Zatiaľ čo Jarovce nemenných 30 eur…

Ako sme sa dozvedeli zo stránky dodávateľa, cena za aplikáciu sa odvíja od počtu obyvateľov a funkcionalít. A tak sme sa pozreli aj na to, koľko za túto aplikáciu platia iné mestá a mestské časti.

 –Rusovce platia pri počte obyvateľov 4400 – sumu 420 eur/mesiac.

-Mesto Zvolen má vyše 42.000 obyvateľov a platí 350 eur/mesiac.
-V Bratislave má MČ Staré mesto 42.000 obyvateľov a platí 350 eur/mesiac. 

-Devínska nová Ves 4x toľko obyvateľov ako Rusovce a platí takisto 350 eur/mesiac.

Dokonca aj Petržalka pri svojich 100.000 obyvateľoch platí za aplikáciu len necelých 400 eur mesačne. 

Prejsť na začiatok