V Rusovciach máme aj Futsalový team

Okrem veľkého futbalu majú Rusovce zastúpenie aj v sálovom futbale. Partia, ktorá tvorí skalné jadro, sa dala dohromady v roku 2005 a s malými obmenami to ťahá až dodnes.

Keďže samotný futsal vznikol v Brazílii ako šport futbalových veteránov, ktorí sa z trávniku presunuli na menšiu plochu do haly, aj základ rusovského futsalového mužstva tvoria chalani, ktorí hrávali v Ru- sovciach dorastenecký aj seniorský futbal pod vedením pána Jána Nyilfu. „Sálový futbal sme začali hrať v najnižšej súťaži v Bratislave a za tých necelých 15 rokov sme sa prepracovali do druhej najvyššej súťaže na Slovensku, momentálne FC Rusovce pôsobí v Auto Lamač 2. Slovenská liga Bratislava. V tejto súťaži pôsobíme prvú sezónu. Po minuloročnom postupe sa nám zatiaľ nie celkom darí, ale veríme, že do konca sezóny dokážeme nazbierať dostatok bodov na to, aby sme sa v tejto súťaži udržali. Vedeli sme, že oproti nižšej súťaži bude tento ročník omnoho náročnejší, čo sa aj potvrdzuje, ale chceli sme to vyskúšať, vzhľadom na to, že by sa nám takáto príležitosť v budúcnosti už nemusela naskytnúť,” objasňuje Tomas Borsanyi – ISSF manager.

Chalani, ktorí nám robia radosť

Táto partia chalanov je dôkazom toho, že aj takto sa dá reprezentovať naša MČ, a to bez finančnej participácie obce. Sme radi, že futsalisti okolo Richarda Nyilfu nám robia radosť a dobré meno práve vo svete futsalu. FC Rusovce aktívny hráči: Lukáš Michniewicz, Richard Nyilfa, Michal Dzvoník, Daniel Urban, Vladimír Urban, Kristián Golej (obyvatelia Rusoviec), Marek Bognár, Martin Bognár, Tomáš Borsányi, Peter Havrila, Štefan Tóth, Andrej Gubančok, Milan Andrášik, Luboš Petrovič.

Prejsť na začiatok