Naše ihriská majú svetovú reklamu

Pekný deň prajem, vážení spoluobčania. V našich novinách veľa o športe nepíšeme, a tak som sa rozhodol trochu vás oboznámiť s naším netradičným športom nazývaným petangue.

Je to jednoduchá hra, ku ktorej potrebujeme jednu malú drevenú guľôčku a dve alebo tri oceľové gule, cca o priemere 65 – 75 mm. Vyberieme si vhodnú plochu cca 3x 10-12 metrov a môžeme hrať. Nahadzujeme malú drevenú guľôčku do vzdialenosti 6-10 metrov od miesta začiatku hry (kruh 50 cm) a ku nej sa snažíme čo najbližšie umiestniť svoje oceľové gule hodom či vrhom. Konkrétne pravidlá sa dajú ľahko nájsť na webe. Alebo sa príďte opýtať, poprípade vyskúšať hru na naše klubové ihriská v priestore dvoru bývalého Domu záhradkárov na Lónyaiovej ulici. Je to verejné priestranstvo, o ktoré sa náš petangový klub stará. Upravuje ho, čistí, kosí, atď. SLOPAK – Slovenský petangový amatérsky klub – tak sa voláme a pozývame každého, kto by si tu chcel zahrať.

Tieto naše jednoduché ihriská poznajú petanguisti po celom Slovensku, Maďarsku, Poľsku, Rakúsku, Česku, Srbsku a ja dúfam, že aj Rusovčania. Musíme sa pochváliť. Existuje takzvaný rebríček hráčov, podobne ako v tenise, kde sa vyhodnocujú výkony z jednotlivých turnajov. V prvej 25-ťke najlepších hráčov sú 6-sti z Rusoviec! Možno aj vďaka našim ihriskám. Skrátka, robíme slušnú prezentáciu Rusoviec na Slovensku, v Európe a snáď v budúcnosti aj vo svete. Táto hra má čoraz viac priaznivcov na celom svete. My petanguisti prajeme pred zápasom vždy peknú hru. Takže pekné dni prajem všetkým Rusovčanom a dovidenia na ihriskách – teda komu sa chce.

Prejsť na začiatok